poniedziałek, 25 czerwiec 2012 16:58

Kombajn do ziemniaków - mechaniczny przyjaciel rolnika

kombajn do ziemniaków; fot.: wikipedia.org/autor: User:MarkusHagenlocher

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić prace rolników bez pomocy maszyn i urządzeń rolniczych. Bardzo ułatwiają pracę rolnikom, umożliwiają zbiory na większą skalę i są oszczędnością jakże cennego współcześnie czasu.

Jedną z takich maszyn jest miedzy innymi kombajn do ziemniaków, który używany jest zazwyczaj dwa razu w roku – po raz pierwszy by zasadzić młode małe ziemniaczki, tak zwane „sadzaki” oraz po raz drugi – podczas wykopywania ziemniaków.

Aż trudno to sobie wyobrazić, że dawniej te prace wykonywano ręcznie. Kombajn ziemniaczany jest niezwykłym ułatwieniem dla wszystkich gospodarzy, ponieważ pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na wykonanie prac polowych. Części do kombajnu ziemniaczanego są raczej łatwo dostępne. Trudno by było, żeby był z tym problem, ponieważ podczas prac polowych wiele w takim kombajnie może się zepsuć i wtedy trzeba dokupić szybko części do kombajnu ziemniaczanego, gdyż praca musi się posuwać do przodu, trzeba wykorzystać każdy dzień dobrej pogody.

Niestety, jeśli pogoda nie dopisuje rolnikom i w polach stoi woda, nie da się wjechać kombajnem, by wykopać ziemniaki. Wyróżniamy wiele różnych rodzajów kombajnów ziemniaczanych. Różne marki zajmują się produkcją kombajnów ziemniaczanych. Jednym z takich kombajnów jest kombajn nazwany imieniem żeńskim – Anna. Kombajn ten jest często używany przez polskich rolników. Jest dosyć „chodliwą” maszyną rolniczą, ponieważ nie ma żadnego problemu z dokupieniem do niego zapasowych części - są one dostępne "od ręki" zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i hurtowniach internetowych. Takie można znaleźć nie tylko w sklepach ale i na stronach internetowych, gdzie ludzie sami oferują różne części na sprzedaż.
Nieraz wystarczy wpisać frazę: „części do kombajnu Anna” do wyszukiwarki internetowej i w mig zostaną wyszukane odpowiednie strony internetowe, na których znajdziemy informacje na temat tego kombajnu,. Innym kombajnem jest Bolko. Części do kombajnu Bolko są nieco mniej dostępne, ale w Internecie na pewno znajdziemy potrzebne nam elementy.

Kombajny ziemniaczane są drogie ale cena jest tego warta, ponieważ znaczne ułatwiają pracę rolnikom. Jedynym warunkiem użytkowania kombajnu jest zawsze dobra pogoda. I nie ważne, czy szukamy kombajnu, czy też na przykład części do kombajnu Bolko – w Internecie rolnicy mają swoje strony internetowe, na których znajdą zawsze potrzebne im informacje.

Copyright © 2016 Maszyny rolne. Designed by joomla2you

Jesteśmy bardzo zainteresowani poznaniem, w jaki sposób korzystasz z naszego serwisu. Jeżeli się na to zgodzisz, zachowamy na Twoim komputerze tzw. plik cookie, który umożliwi zbieranie podstawowych informacji o klikaniu z Twojego komputera. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko.